Niebieski Marsz dla Autyzmu

W poniedziałek, 3 kwietnia, społeczność naszej szkoły z niebieskimi balonami w dłoniach przemaszerowała ulicami Podczela niosąc w świat wsparcie dla osób ze spektrum autyzmu. Uczniowie i nauczyciele rozdawali przechodniom ulotki promujące wiedzę o autyzmie. Celem pochodu było uwrażliwienie środowiska lokalnego na problemy osób z autyzmem oraz przeciwdziałanie ich wykluczeniu. To także wyjątkowa lekcja akceptacji, empatii i szacunku. Do zobaczenia za rok na kolejnym Marszu!

Autyzm jest zaburzeniem rozwoju, diagnozowanym u około 1 na 100 dzieci w Europie. Charakteryzuje się trudnościami w relacjach z ludźmi, komunikacji oraz powtarzalnymi i stereotypowymi zachowaniami. Symbolem solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem jest kolor niebieski. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2008 roku, obchodzony jest 2 kwietnia.