Kwiecień miesiącem książki

Przez cały miesiąc odbywały się w naszej szkole różnorodne działania mające na celu przybliżenie wartości książki, uczenie szacunku do słowa pisanego oraz promujące czytelnictwo. Świętowaliśmy Dzień Książki dla Dzieci (2 kwietnia), Dzień Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia), zorganizowano także różne akcje, których bohaterem była książka.

Na korytarzach zawisły kolorowe cytaty, w kąciku czytelniczym podczas przerw uczniowie i wychowawcy czytali swoje ulubione lektury. Młodsze dzieci uczestniczyły w warsztatach tworzenia książeczek sensorycznych oraz zajęciach bibliotecznych w filii biblioteki miejskiej na Ogrodach. Z dużym zaangażowaniem sprawdzały swoją wiedzę na temat popularnych bajek podczas zagadkowej środy. Starsi uczniowie uczestniczyli w lekcjach wychowawczych dotyczących różnych utworów literackich, tworzyli listę ulubionych książek i mapy skojarzeń. W ramach akcji "Starszy czyta młodszym" odwiedzili naszych najmłodszych - przedszkole, zerówkę oraz klasy 1-3 i przeczytali im znane bajki.

Te niebanalne sposoby popularyzowania literatury i wartości wynikających z obcowania z książką bardzo przypadły uczniom do gustu. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że bez książki można żyć, ale nie warto.