Tydzień Promocji Zdrowego Stylu Życia

W dniach 23-27.10.2023r. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Promocji Zdrowego Stylu Życia. Były to dni, w czasie których odbyły ciekawe spotkania, konkursy, zawody i zabawy sortowe oraz degustacja pysznych, jesiennych i zdrowych potraw.

W poniedziałek 23.10. odbyło się spotkanie ze specjalistami od zdrowego stylu życia p. Dawidem Rudowiczem „Kołobrzeskim Mięśniakiem” i jego żoną. Nasi goście powiedzieli nam jak dbać o nasze zdrowie- przez ruch, właściwą dietę, a także zdrowy sen.

Klasy VII i VIII spotkały się policjantem KPP w Kołobrzegu p. Danielem Kolasińskim, który rzeczowo ostrzegł naszą młodzież, czym grozi łamanie prawa już po 13 roku życia, czym skutkuje przyjmowanie narkotyków, palenie papierosów czy picie alkoholu. Przestrzegł także przed negatywnym wpływem na organizm człowieka tak popularnych wśród młodzieży „energetyków”.

We wtorek 24.10. p. Ewa Zielińska, kurator z Sądu w Kołobrzegu spotkała się z klasami V-VIII i klarownie przedstawiła uczniom, że naruszenie prawa pociąga za sobą konsekwencje, których nikt nie uniknie. P. Kurator przedstawiła wiele przykładów, odpowiadała na pytania uczniów.

W tym dniu  p. Lidka, psycholog z naszej szkoły, przeprowadziła pogadankę w najmłodszych klasach na temat „Jak zdrowo żyć”.

Klasa I a pochwaliła się kolorowymi, zdrowymi kanapkami, które wspólnie z p. wychowawczynią przygotowała na II śniadanie. Wyglądały pięknie i smacznie!

W środę 25.10. w bibliotece szkolnej odbył się turniej wiedzy pod hasłem „ Żyjmy zdrowo”. Wzięły w nim udział 4-osobowe reprezentacje klas I-IV i V-VIII. Trzeba przyznać, ze uczniowie wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem w rywalizacji. Brawo!

W sali gimnastycznej najmłodsi uczniowie i nasze przedszkolaki spotkały się z p. Marleną Gładysz, trenerką i juniorami MKP Kotwicy Kołobrzeg, którzy promowali piłkę nożną i uprawianie sportu, a także pobawili się i zaprezentowali swoje umiejętności naszym milusińskim.

W czwartek 26.10. klasy I-III odwiedził ratownik medyczny, który przedstawił dzieciom podstawową wiedzę, jak należy zachować się, gdy spotkają człowieka, który potrzebuje pomocy. Każde dziecko mogło samodzielnie wykonać resuscytację na fantomie. Uczniowie mieli też super atrakcję- mogły zobaczyć karetkę pogotowia i wejść do kabiny.

  1. Dominik na sali gimnastycznej przeprowadził zawody sportowe: dla klas I-III wyścigi rzędów, klas IV i V zawody w „zbijaka”, klas VI-VIII mecz w koszykówkę. Po konkurencjach każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

W czwartek komisja rozstrzygnęła konkurs na najładniejszy plakat „ Żyj zdrowo, żyj mądrze”. Każda klasa prezentowała swoje artystyczne dzieło przy drzwiach swojej sali lekcyjnej.

W piątek 27.10. delektowaliśmy się pysznymi daniami, które przygotowali rodzice i uczniowie naszej szkoły oraz grup przedszkolnych. Prezentacja „ Jesiennych stołów” odbyła się na korytarzach szkolnych. Mogliśmy delektować się ciastami, sałatkami, placuszkami, naleśnikami, owocami…. Ach, czego tam nie było !!! Było przepysznie!

Bardzo dziękuję wszystkim za aktywny udział, zaangażowanie, pomoc w zorganizowaniu „Tygodnia Promocji Zdrowego Stylu Życia” .