Dzień Otwarty w I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym M. Kopernika

17 kwietnia uczniowie klasy VIII A uczestniczyli w Dniu Otwartym w I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym M. Kopernika w Kołobrzegu. Młodzież klasy VIII A mogła się zapoznać z uczniami i nauczycielami liceum prezentującymi ofertę edukacyjną szkoły.

Wycieczka do Poradni Lekarza Rodzinnego

W ramach lekcji zawodoznawczych 16 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy VII A odwiedzili  Poradnię Lekarza Rodzinnego prowadzoną przez Panią  Agnieszkę Rogucką. Poradnia  Rodzinna jest prowadzona od wielu lat i cieszy się znakomitą opinią pacjentów. Lek. med. Pani Agnieszka Rogucka pracuje tu z pomocą Pań pielęgniarek/rejestratorek i położnej, które wspierają pracę lekarza przy rejestracji, robieniu zastrzyków, mierzeniu ciśnienia krwi, EKG, poziomu cukru czy innych potrzebnych zabiegach.

Targi Edukacyjne

Uczniowie klasy VIII A w dniu 11 kwietnia 2024 r. uczestniczyli w Targach Edukacyjnych organizowanych w Zespole Szkół Ekonomiczno - Hotelarskich w Kołobrzegu. Celem tego wydarzenia było przybliżenie oferty edukacyjnej dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych, pomagając im w decyzji dotyczącej wyboru szkoły ponadpodstawowej.

Lekcja zawodoznawcza w warsztacie samochodowym

9 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy VII A wzięli udział w wycieczce w ramach lekcji zawodoznawczej do warsztatu samochodowego, którego właścicielem jest Pan Mirosław Obremski. Celem wycieczki było poznanie zakresu zadań zawodowych mechanika samochodowego oraz aspektów prowadzenia działalności gospodarczej.

TEATR - MIEJSCE SPOTKAŃ I PRZEŻYĆ

Kwiecień rozpoczęliśmy od wizyt w teatrze i tuż po świętach gościliśmy w naszym kołobrzeskim RCK. Dzieci z przedszkola i klas 1-3 obejrzały spektakl "Czarodziejskie słowa", przekonujący, jaką ogromną wartość w życiu mają proste, a zarazem magiczne słowa - proszę, dziękuję, przepraszam.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2007r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Obchody Dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. W naszej szkole, z tej okazji rozdano niebieskie i różowe serduszka, które można było przyczepić do ubrania oraz wykonywano wspólne pamiątkowe zdjęcia.