Wrzesień 2022

Rozpoczęliśmy pracę z drukarką 3D. Po przygotowaniu miejsca, skalibrowaniu drukarki mogliśmy przystąpić do pierwszych wydruków. Uczniowie poznali procedury właściwej pracy z drukarką: zakładanie filamentu, obsługą ekstrudera, temperaturami dyszy i stołu oraz menu drukarki. Na pierwsze wydruki postanowiliśmy użyć czarnego filamentu. Efekty pracy możecie zobaczyć na zdjęciach.

Październik 2022

Rozpoczęliśmy pracę studyjną ze sprzętem filmowo – fotograficznym. Uczniowie mogli poznać obsługę cyfrowego aparatu fotograficznego i jego możliwości. Przy realizacji zdjęć uczniowie mogli wykorzystać statywy oraz pierścień oświetleniowy. Po podłączeniu zewnętrznego mikrofonu do aparatu uczniowie mogli przetestować możliwości zapisu filmowego. W najbliższym czasie powstaną z pewnością projekty filmowe i sesje fotograficzne.

Listopad 2022

Listopad upłynął nam pod hasłem programowania. Do programowania wykorzystaliśmy nowe zestawy klocków LEGO. Uczniowie mogli zbudować swoje pierwsze roboty i zadbać o ich prawidłową pracę. Dwa duże zestawy klocków pozwoliły na twórczą realizację swoich pomysłów.

Grudzień 2022

Uruchomiliśmy Kolejne fantastyczne urządzenie. Wchodzimy w świat technologii wirtualnej. Mając założone na głowie gogle VR, a w rękach dwa kontrolery, uczniowie mogli się poczuć jak w prawdziwym laboratorium. W bezpiecznym środowisku przeprowadzali eksperymenty, które byłyby trudne lub niemożliwe do wykonania w sali lekcyjnej.

Styczeń 2023

Zakończyliśmy miesięczny projekt dla uczniów na najfajniejszy projekt 3D na numerki do kluczyków od sal lekcyjnych. Najładniejsze projekty numerków zostały wybrane i wydrukowane na naszej drukarce 3D.

Luty 2023

Kolejne zadania dla naszych robotów. Uczniowie mieli okazję stworzyć programy do pokonywania drogi oraz rozpoznawania elementów poprzez kolory przedmiotów. Po intensywnych budowach robotów nastąpiła twórcza praca nad ich programem.