Lekcja z psychologiem

6 lutego 2024r w klasie IA odbyła się lekcja z psychologiem. Tematem wiodącym lekcji było uświadomienie dzieci, dlaczego warto być dobrym kolegą i koleżanką. Podczas zajęć uczniowie aktywnie uczestniczyli i wypowiadali się: jakie cechy powinien mieć dobry kolega, przyjaciel.

Na każdym etapie życia mamy kontakt z innymi ludźmi, a relacje społeczne są najważniejszym źródłem satysfakcji z życia i dobrego samopoczucia. Są źródłem zdrowia fizycznego i psychicznego. Negatywne relacje społeczne obniżają poczucie wartości, utrudniają naukę w szkole i są źródłem cierpienia. Należy zauważyć, że wartościowe relacje społeczne są czynnikiem zewnętrznym przyczyniającym się do zdolności radzenia sobie z przeciwnościami losu i zachowania zdrowia.

Stąd zajęcia z dziećmi o takiej tematyce są bardzo ważne.